www.www.fotograf-slub.pl

Komercyjne fotoreportaże - Moscow City Ballet
Udostępnij

 

 

       W grudniowy zimowy poniedziałek, miałem okazję fotografować znaną na całym świecie grupę Moscow City  Ballet. Hala Gdynia specjalnie na tą okazję zmieniła się nie do poznania. Podzielono ją na pół i w jednej części umieszczono ogromną scenę. Priorytetem dla mnie przy tego typom zleceniach jest bycie niewidzialnym dla widza. Inscenizacje teatralne, musicale i tego typu inne pokazy, cechuje duża szczegółowość i dbałość organizatorów o szczegóły. Przestrzenna muzyka, oświetlenie, rewelacyjni aktorzy i obsługa techniczna dba o to by widz mógł rozkoszować się chwilą i zapamiętał ją na długi czas. Tu nie ma miejsca na wciąż przemieszczających się i zasłaniających scenę fotografów i kamerzystów… Wszystkie zdjęcia zostały wykonane z końca sali, co czyniło niniejsze zlecenie bardzo wymagającym technicznie (długie ogniskowe obiektywów, ciemna sceneria i ograniczona ilość światła).

 

       Występ był świetny. Wspaniałe kreacje aktorów oraz przepiękne kolorowe oświetlenie, potęgowało wrażenie na widowni, co zresztą często publiczność nagradzała gromkimi brawami. Na szczególną uwagę zasługuje barwna postać klauna, która swoimi występami rozśmieszała publiczność do łez.

 

       W tym zleceniu najwięcej problemów przysporzyło mi wyodrębnienie głównych postaci z tłumu innych tancerzy. Na scenie przeważnie było około 20 artystów a chcąc pokazać detal odgrywanej przez nich sceny należało prócz szerokiego kadru wydobyć jeszcze zbliżenie na główne postaci. Przy tak dynamicznym spektaklu było to nie lada wyzwanie, tym bardziej, że zależało mi na takim wyodrębnieniu głównego bohatera by reszta postaci była w cieniu lub nie była widoczna wcale. Oczywiście jak przy każdym tego typu zleceniu, można było fotografować tylko kilkanaście pierwszych minut...


 

 

© 2013 Fotograf-slub.pl - Fotograf Gdynia - Trójmiasto

 Powered by: www.CDX.pl