www.www.fotograf-slub.pl

Jakość zdjęć na DVD...
Udostępnij

 

       W dobie cyfryzacji nikogo nie dziwi fakt, że oryginały zdjęć ze ślubu i wesela otrzymujemy na płytach DVD… Nic bardziej błędnego! Bardzo często zdarza mi się w rozmowach z innymi fotografami słyszeć opinie, że przekazywane przez nich zdjęcia na nośnikach cyfrowych są pomniejszane lub celowo pogarszana jest jakość zdjęć. To bez znaczenia, jeśli zamierzamy wywoływać zdjęcia w formatach nieprzekraczających 13x18.

 

       Niegdyś fotograf zatrzymywał oryginały zdjęć, by w przyszłości czerpać korzyści z ponownie wykonywanych odbitek. Obecnie fotograf przekazujący materiał zdjęciowy w pomniejszonej wielkości (np. zdjęcia nie w 18 megapikselach, a w 6 megapikselach), zakłada, że młoda para, chcąc wykonać np. zdjęcie z pleneru w postaci obrazu, zgłosi się do niego celem uzyskania zdjęcia lepszej jakości.

 

       Jest bardzo niewielu zawodowych fotografów, którzy przekazują młodej parze prócz obrobionego materiału zdjęciowego w najwyższej możliwej jakości również oryginały plików RAW. Czym są pliki RAW? To dokładnie to, co widziała matryca aparatu w chwili wykonywania zdjęcia, czyli po prostu taki cyfrowy negatyw. Taki plik nie jest w żaden sposób kompresowany, a zdjęcie z pełnoklatkowego aparatu (w moim przypadku CANON 5DII) „waży” około 30 megabajtów.

 

       W naszym studiu wszystkie młode pary otrzymują pełny materiał fotograficzny w postaci plików JPG w możliwie najlepszej jakości oraz dodatkowo komplet płyt DVD z materiałem fotograficznym w formie oryginalnych plików RAW (gratis w pakiecie VIP a w innych pakietach za dopłatą 35 zł). Szczycimy się tym, że wykonywane przez nas i dostarczane nowożeńcom zdjęcia można publikować w rozmiarach przekraczających kilka metrów kwadratowych! W naszym studio prócz setek standardowych zdjęć z różnych plenerów posiadamy również duży obraz prezentujący jakość zwykłego zdjęcia z pleneru młodej pary, wydrukowany na płótnie przekraczającym 3m2. Jakość tak wykonanego obrazu jest rewelacyjna – zapraszamy do odwiedzenia naszego studia i przekonania się na własne oczy!

 

 


N A     S K R Ó T Y


Ciekawe i niebanalne ślubne sesje pleneroweFotograf na ślub - zdjęcia ze ślubuDobry fotograf na weseleIle kosztuje fotograf na weseleKontakt z fotografem na ślub i wesele

 

© 2013 Fotograf-slub.pl - Fotograf Gdynia - Trójmiasto

 Powered by: www.CDX.pl